poniedziałek, 31 października 2011

Physiogel, Hipoalergiczny żel myjący dla skóry wrażliwej i delikatnej


Przedstawiam wam żel z którego efektów jak do tej pory byłam najmniej zadowolona. Już jego mydlana konsystencja i zapach całkowicie nie przypadły mi do gustu. Od samego początku żel z trudem rozpowadzał się na mojej skórze, tworząc dziwną, oporną maź, która wogóle nie radziła sobie z demakijażem twarzy. Rzeczywiście nie podrażnia skóry, ale jego właściwości oczyszczające pozostawiały wiele do życzenia (uczucie niedomytej twarzy w moim przypadku było nagminne). Dodatkowo żel po każdej aplikacji powodował koszmarne uczucie ściągnięcia, które jak najszybciej ratowałam płynem micelarnym.Jeżeli chodzi o kondycję mojej twarzy po krótkim używaniu Physiogelu, muszę przyznać że nie zauważyłam jakiejkolwiek poprawy, ale na szczęście nie spowodował on też wielkich szkód.
Inną wadą jest jego cena - 29 zł za 150 ml żelu nie przekłada się na jego jakość czy wydajność. Spokojnie za tą cenę można zaopatrzyć się w minimum dwa opakowania bardziej skutecznego kosmetyku do oczyszczania twarzy niż Phisiogel.

Niezadowolona z efektów żelu byłam zmuszona go odstawić, w konsekwencji czego większa połowa opakowania poszła do kosza. Zdecydowanie nigdy nie skuszę się na jego ponowny zakup!