piątek, 4 listopada 2011

Bourjois, 10 Hours Sleep Effect - abricote clair (71)


Będąc wręcz zauroczona podkładem Bourjois Healthy Mix postanowiłam zaopatrzyć się w inny podkład tej samej firmy. Mój wybór padł na produkt z serii 10 Hours Sleep Effect, który reklamowany jest przez producenta jako fluid walczący z oznakami zmęczenia twarzy, nadający efekt "drugiej skóry". Dzięki formule oil-free, dodatkowo wzbogaconej o witaminę E, F, B5 i minerały skutecznie pozwalają usunąć wszelkiego rodzaju cienie i niedoskonałości cery.


Opakowanie. Plastikowa buteleczka, zaopatrzona w pompkę, co ułatwia nie tyko dozowanie podkałdu ale także jego higieniczność.

Kolor. Posiadam odcień najjaśniejszy w palecie - nr 71 abricote clair. Kolor bardzo zbliżony do odcienia buff podkładu Revlon Colorstay. Jasny beż, o ciepłej tonacji, niewpadający w róż. Dobry dla jasnej, lekko opalonej karnacji, ale nie za bladej. 

Wrażenia. Lekki podkład, w sam raz na lato jednak o bardzo słabym kryciu. Przeznaczony tym samym dla małoproblematycznej skóry twarzy. Konsystencja bardzo rzadka.
Podkład co prawda dobrze rozprowadza się i stapia ze skórą, dając tym samym efekt promiennej, lekko roświetlonej twarzy.W moim jednak przypadku wogóle się nie sprawdził. Nie zrobił nic dobrego z moją skórą a twarz po jego nałożeniu nie różniła w niczym od tej wolnej od podkładu. Swoimi właściwościami kryjącymi bardziej przypomina krem tonujący niż podkład. Tak więc osoby z niedoskonałościami cery z pewnością nie znajdą w nim żadnego pocieszenia, bo skóra nadal będzie potrzebowała większego krycia. Z pewnością dla posiadaczek doskonałej cery, bez zaczerwienień i przebarwień, które poszukują delikatnego rozświetlenia i ujednolicenia kolorytu będzie jak najbardziej OK  Wydajny.  

Cena. 60zł/30ml. Cena według mnie jest nieadekwatna do jego jakości.

Czy kupię ponownie? Niestety nie. 
Podkład po roztarciu i jego efekt rozjaśnienia